Platí sa daň z predaja zdedenej nehnuteľnosti ?

Goto down

Platí sa daň z predaja zdedenej nehnuteľnosti ?

Odoslať pre Admin za So apríl 15, 2017 11:53 am

Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť, či sa platí daň z predaja zdedenej nehnuteľnosti, pokiaľ dedičmi sú manželka a dcéra zosnulého? Nehnuteľnosť nadobudli manželia spoločne počas manželstva nerozdielne 1/2 a nehnuteľnosť bola postavená v roku 1999. Ďakujem.

Admin
Admin

Počet príspevkov : 231
Join date : 26.12.2016

Zobrazit informácie o autorovi http://exekucia.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Re: Platí sa daň z predaja zdedenej nehnuteľnosti ?

Odoslať pre Admin za So apríl 15, 2017 11:54 am

§ 9 ods. 1 pís. b zákona 595/2003 Z. z. o dani z príjmov- od dane je oslobodený príjem z predaja nehnuteľnosti nadobudnutej dedením (postupným dedením) v priamom rade alebo niektorým z manželov, ak uplynie aspoň päť rokov odo dňa nadobudnutia tejto nehnuteľnosti preukázateľne do vlastníctva alebo spoluvlastníctva poručiteľa (poručiteľov) alebo vyradenia z obchodného majetku, ak bola táto nehnuteľnosť zahrnutá do obchodného majetku, okrem príjmov, ktoré plynú daňovníkovi podľa zmluvy o budúcom predaji nehnuteľnosti uzavretej do piatich rokov od jej nadobudnutia alebo od jej vyradenia z obchodného majetku, aj keď kúpna zmluva bude uzatvorená až po piatich rokoch od jej nadobudnutia alebo vyradenia z obchodného majetku.

Admin
Admin

Počet príspevkov : 231
Join date : 26.12.2016

Zobrazit informácie o autorovi http://exekucia.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.