exekucia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maju sudy stanovene nejake lehoty do kedy musi byt vec rozhodnuta ?

Goto down

Maju sudy stanovene nejake lehoty do kedy musi byt vec rozhodnuta ? Empty Maju sudy stanovene nejake lehoty do kedy musi byt vec rozhodnuta ?

Odoslať pre Admin Po máj 01, 2017 10:31 am

Dobry den, mam jednu otazku, ktora sa tyka cinnosti, alebo necinnosti sudu. V skratke..mala som zivnost, moj otec falsoval moje podpisy a urobil mi dlhy cca 100 000€ s prisl. Dlhov som sa zbavila podla paragrafu 57, ods1., pismeho h exe.zakonnika. V podstate mi z nejakych 12 kauz ostali este 2. Navrhy na zastavenie exekucie som podala sucastne exekutorom aj na sud. Tie ostavajuce kauzy mi trcia na sude uz dost dlho. Pred rokom som podavala staznost za prietahy. Chcem sa spytat, maju sudy stanovene nejake lehoty? Mam este raz podat staznost? Ako dlho to moze mat sudca na stole?

ZDROJ: Facebook

Admin
Admin

Počet príspevkov : 231
Join date : 26.12.2016

https://exekucia.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Maju sudy stanovene nejake lehoty do kedy musi byt vec rozhodnuta ? Empty Re: Maju sudy stanovene nejake lehoty do kedy musi byt vec rozhodnuta ?

Odoslať pre Admin Po máj 01, 2017 10:33 am

Lehoty stanovene niesu, zakon len hovori ze sud musi rozhodnut bez zbytocnych prietahoch.

Možnosti sú nasledovné:
1. Môžete napísať neformálnu žiadosť o informáciu v akom stave sa vaše konanie nachádza
2. Sťažnosť na prieťahy predsedovi súdu (§ 62 zák. 757/2004) a žiadať aby boli prijaté opatrenia
3. Ak nebudete spokojný môžete do 1 mesiaca za poplatok (6.5€) nechať preskúmať vybavenie sťažnosti predsedom nadriadeného súdu (§ 67 zák. 757/2004)
4. Ak využijete sťažnosť v bode 2. môžete potom podať ústavnú sťažnosť (čl. 127 Ústavy) na prieťahy.

ZDROJ: Facebook

Admin
Admin

Počet príspevkov : 231
Join date : 26.12.2016

https://exekucia.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.